Seat Formentor2,0 TSi 310 Cupra VZ DSG 4Drive 5d
Kontantpris
315.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Kilometertal | 93.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,2 km/l |
| CO2 udledning | 192 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.820 kr. / år |
| Ydelse | 310 hk/400 nm |
| Acceleration | 4,9 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Grøn |
Beskrivelse
Bilen har gået 93xxx -
Altid serviceret ved Cupra Birkerød.
Den har folie på, og har haft det lige siden jeg købte bilen, så lakken inden under står snore lige, den er coatet uden på folien som holder 7 år.
35mm sænket for og bag.
Ekstra tonede ruder bag.
20 tommer alu fælge(sommer) La Formante.
Vinter dæk har jeg også 18 tommer.
Skal have skiftet bremse klodser bag, men dem har jeg liggende.
Hiv fat i mig, hvis der er yderligere spørgsmål til ''Dyret''
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 455.910 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 420 liter |
| Vægt | 1.762 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 445 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 378 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Head-up display |
| Android auto | Internet |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
|---|---|
| Auto. parkering | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Bakkamera | Træk |
| Blindvinkelassistent | Vognbaneassistent |
| Dæktryksmåler |