Seat Ibiza1,0 TSi 115 FR DSG 5d
Kontantpris
120.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2017 |
| Kilometertal | 126.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
Sælger min fine Seat Ibiza fr da jeg har fået firmabil.
Bilen er fra 2017 og har kørt 126.000, så den har en masse km i sig endnu ??Den er nysynet i jan 2026.
Den har fået det store service i Dec 2025 så den står fuldstændig klar til ny ejer.
Af udstyr kan nævnes bl.a.
- Adaptiv fartpilot
- nøglefri betejning
- 8” touch skærm / multidisplay
- Fuld led pakke
- Fr pakke
- Tonede ruder
- El ruder
- Dsg automat gearkasse
- Apple car play
- El sidespejle
Bilen står pt på mindre pæne alufælge med vinterdæk som kun har kørt en sæson, men der medfølger originale fr fælge med sommerdæk, som også kun har kørt en sæson.
Alle service er overholdt og bilen er passet og plejet.
Skriv / byd endelig så ser vi på det??
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 214.590 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 355 liter |
| Vægt | 1.215 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|---|
| Fuldaut. klima |