Polestar 2Long Range AWD 5d
Kontantpris
219.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 58.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 469 km |
| Batterikapacitet | 78,0 kWh |
| Energiforbrug | 193 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/660 nm |
| Acceleration | 4,7 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Pris: 214.900 kr.
Model Årgang: 2022 – Km: 58.000
Nysynet og nyserviceret! Uden anmærkninger.
Sælger min flotte og meget velholdte Polestar 2 Long Range Dual Motor. (408 HK)
Bilen kombinerer høj ydelse, lang rækkevidde og en masse premium-udstyr.
Kører 450 km på en opladning!
- Sommer og vinterdæk medfølger
- Pilot-pakke og plus-pakke
HIGLIGHTS
- Pixel LED Lygter
- Fuld elektriske sæder med memory
- Adaptiv fartpilot & Pilot assist
- 360 graders kamera
- Panorama glastag
- Harman kardon premium lyd
- Varme i alle 4 sæder
- Digital nøgle
- Og meget mere…
Skriv ved interesse eller ring/sms på Tlf: 29250403
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 395.420 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 2.100 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Internet |
| Aircondition | Kurvelys |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
|---|---|
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Servo |
| El komfortsæder | Soltag |
| El-ruder | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent | Xenonlygter |