Audi S53,0 TFSi Cabriolet quattro Tiptr. 2d
Kontantpris
258.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2022 |
| Kilometertal | 71.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 40,2 km/l |
| CO2 udledning | 30 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 354 hk/500 nm |
| Acceleration | 4,9 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Fuld service ved Audi Århus.
Nye bremser (skiver +klodser) slut Marts 2026
Nye Pirelli sommerdæk.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.257.948 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | 320 liter |
| Vægt | 1.815 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 138 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|