Peugeot 3081,6 BlueHDi 120 Style SW 5d
Kontantpris
64.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2016 |
| Kilometertal | 197.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 31,3 km/l |
| CO2 udledning | 85 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/300 nm |
| Acceleration | 10,1 sek. |
| Tophastighed | 194 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
Rigtig flot og velholdt stationcar sælges. Kører perfekt og er passet hele vejen.
Nysynet
Tandrem skiftet
Næsten lige fået service
Nye bremseskiver og klodser for og bag
Nye Pirelli sommerdæk (1 sæson)
Ekstra sæt ens fælge med gode vinterdæk
2. ejer
Står rigtig flot og er klar til mange km uden bekymringer
Perfekt familie- eller pendlerbil med god plads og lavt forbrug.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 279.993 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.275 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
|---|---|
| El-ruder |