Opel Vectra2,0 Turbo Elegance Wagon 5d
Kontantpris
25.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2009 |
| Kilometertal | 219.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 11,2 km/l |
| CO2 udledning | 205 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.660 kr. / år |
| Ydelse | 175 hk/265 nm |
| Acceleration | 9,4 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.675 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
- Pæn og velholdt Opel Vectra Turbo benzin st.car med 175hk
- Masser af kræfter. plads og komfort.
- Passet flot med service (der er ikke plads til flere stempler i servicebogen)
- Skal først synes igen i 2027.
- Tidligere PAVA undervognsbehandlet.
- Anhængertræk til 1675 kg.
- Står på flotte 18" alufælge med sommerdæk.
- Der medfølger komplette vinterhjul (de originale 16" alufælge)
- Bemærk: Bilens nr. plader er afmeldt. Tidl. nr. plade: DX79488. Et nyt sæt plader koster ca. 1500,- hvilke jeg evt. godt kan hjælpe med.
- Jeg kan evt. godt tage en anden bil i bytte.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 359.302 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.475 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 482 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 650 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.675 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 61 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aircondition | Sædevarme |
| Alufælge | Servo |
| El-ruder | Træk |
| Fartpilot |