Opel Grandland X1,6 Hybrid Ultimate aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2021 |
| Kilometertal | 83.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 86,4 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 61 km |
| Batterikapacitet | 9,5 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 31 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 224 hk/360 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.250 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Veludstyret bil i topstand - står som ny.
Bilen er en Ultimate udstyrsvariant, hvilket er højeste udstyrssniveau
Absolut billigste på markedet i forhold til km, udstyr og årgang
Bilen har høj komfort, moderne teknologi og lave omkostninger til brændstof, el og ejerafgift.
Bilen er én ejers med fuld servicehistorik. Serviceret på autoriseret Opel værksted
NYSERVICERETd.09/03-2026
Highlights:
- Adaptiv fartpilot
- 2-zone klimaanlæg
- Bakkamera
- Parkeringssensor (bag)
- Parkeringssensor (for)
- Sædevarme
- Sportssæder
- Navigation
- Fuld LED forlygter
- El-bagklap, håndfri betjening
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Håndfrit til mobil
- Musikstreaming via bluetooth
- LED kørelys
- 19" alufælge med sommerdæk
- Nøglefri betjening
- 4x el-ruder
- Fartpilot
- Automatisk nedblændeligt bakspejl
- Varme i forrude
- El-klapbare sidespejle
- Elektrisk parkeringsbremse
- Antispin
- Fjernbetjent centrallås
- Fjernlysassistent
- ISOFIX
- Keyless go
- Kørecomputer
- Lygtevasker
- Læderrat
- Multifunktionsrat
- Mørktonede ruder bag
- Regnsensor
- Tagræling
- Udvendig temperaturmåler
- USB-A tilslutning
- Splitbagsæde
- DAB radio
- Tågelygter
- Skiltegenkendelse
- Dæktryksmåler
- Træthedsregistrering
- Vognbaneassistent
- 19" alufælge med vinterdæk kan tilkøbes (se sidste foto)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 314.648 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 390 liter |
| Vægt | 1.878 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 448 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 472 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.250 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Internet |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
|---|---|
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |