Opel Astra1,0 T 105 Enjoy 5d
Kontantpris
94.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2017 |
| Kilometertal | 35.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 105 hk/170 nm |
| Acceleration | 11,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.220 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Flot og velholdt Opel Astra 1,0 Turbo Enjoy, 105 HK – en rummelig, komfortabel og økonomisk bil med masser af udstyr! Og kun kørt 34.600 km!
Bilen fremstår flot i klassisk sortmetal og en generel stand, der får den til at fremstå som ny.
- Fuld servicehistorik og sidst synet 9/2024 ved km-stand 31.400
- Meget økonomisk i drift – kører 23,3 km/l og ejerafgift 680 kr. halvårligt
- Inklusive vinterdæk på stålfælge
- Digital cockpit, elruder og -spejle, fuldaut. klima, sædevarme, parkeringssensor,
håndfri mobil med meget mere.
Kontakt os for mere information eller og fremvisning
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 220.005 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.188 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 437 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 592 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.220 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 47 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aircondition | Parkeringssensor (for) |
| Alufælge | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |
| Fartpilot |