Mercedes EQB350Progressive 4Matic 5d
Kontantpris
289.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 58.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 420 km |
| Batterikapacitet | 66,5 kWh |
| Energiforbrug | 182 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 22,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 292 hk/520 nm |
| Acceleration | 6,2 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Her kan du få en utroligt velkørende og super flot EQB, med stort set alt i udstyr.
Her kan du på massage på begge forsæder, eller blot få kølet måsen på en varm sommerdag :)
Bilen er en 7-personers som altid er blevet passet rigtig god på. Den bærer ikke præg af slid i kabinen og står i rigtig god stand.
Der kan medfølge næsten nye vinterdæk på originale 18” fælge samt originale tagbøjler.
Sælges da vi ikke længere har behov for de 7 sæder.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 495 liter |
| Vægt | 2.175 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 405 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-soltag |
| Adaptiv undervogn | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Head-up display |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
|---|---|
| Auto. parkering | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Panoramatag |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Servo |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |
| El betjent bagklap | Xenonlygter |
| El komfortsæder |