Mercedes EQA350AMG Line 4Matic 5d
Kontantpris
255.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2022 |
| Kilometertal | 87.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 420 km |
| Batterikapacitet | 66,5 kWh |
| Energiforbrug | 182 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 30 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 292 hk/520 nm |
| Acceleration | 6,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Bilen fremstår som ny, ingen ridser, ingen dyr og ingen røg.
Har haft bilen fra ny, med servicekontrakt ved Hessel, aldrig skadet.
Bilen er med AMG Line-pakken, nedfældeligt træk (fabriksmont. ) indtræk Artico kunstlæder og Dinamica microfiber sort, førerassistentpakke, night pakke og mountaingrå metallak. Der medfølger 4 stk. vinterdæk på alu-fælge, hvoraf 2 stk. klarer 1 sæson mere.
En helt igennem fejlfri og perfekt bil til prisen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 340 liter |
| Vægt | 2.105 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El betjent bagklap |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Internet |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Apple carplay | Navigation |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Nightvision |
| Auto. parkering | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| Blindvinkelassistent | Vognbaneassistent |
| Dæktryksmåler |