Mercedes GLC400 d2,9 aut. 4Matic Van 5d
Kontantpris(Ekskl. moms)
299.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2020 |
| Kilometertal | 96.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 189 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.080 kr. / år |
| Ydelse | 330 hk/700 nm |
| Acceleration | 5,1 sek. |
| Tophastighed | 240 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
NEDSAT PRIS!!! (minus Kr. 65.000,-) 330 HK, 700 NM. Mercedes solide række 6er diesel. Stand som ny. Facelifted model. Sælges nysynet. Har ikke været brugt til varetransport. Bagsæder kan medfølge. Vinterhjul med næsten nye dæk kan medfølge. Bagagerumsdækken medfølger. Sælges erhvervsmæssigt på faktura. Km tal stiger idet bilen bruges jævnligt.
LED multibeam forlygter med fjernlysassistent.
Svingbar fuldautomatisk anhængertræk.
Digital instrumenter.
El bagklap.
Luftundervogn.
Fartpilot med Distortion.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 628.412 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | 4x4 |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.910 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 466 cm |
|---|---|
| Højde | 164 cm |
| Lasteevne | 665 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El betjent bagklap |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El komfortsæder |
| Adaptiv undervogn | El-ruder |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
|---|---|
| Auto. parkering | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Bakkamera | Træk |
| Dæktryksmåler | Xenonlygter |