Mercedes C300 e2,0 AMG Line Night Edition stc. aut. 5d
Kontantpris
320.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Kilometertal | 88.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 75,6 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 54 km |
| Batterikapacitet | 7,7 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 143 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 37 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 320 hk/700 nm |
| Acceleration | 5,5 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
320 hk / 700 nm
Hybrid - elrækkevidde på 54 km
Modelårgang 2021
88.xxx km (stiger ved daglig kørsel)
Næste syn 18-03-2027
Nummerplade DM 56 726
Top punkter af udstyr
- AMG Line indvendig og udvendigt, samt Night Edition med sorte trimlister
- Matrix LED forlygter (Multi Beam)
- Nøglefri start
- Digital Instrumentering
- Elektrisk svingbart træk
- Adaptiv fartpilot
- Lane assist
- Apple CarPlay / Android
- Spejlpakke
- 9-trins gearkasse
- Klima anlæg
- Originale AMG Fælge med nye dæk
- App til bilen
- Sæder i dellæder
Pris 320.000- Bud modtages gerne!
Kan ses og hentes i 7000 Fredericia
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 315 liter |
| Vægt | 1.870 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 481 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | - |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Android auto | Fjernlysassistent |
| Apple carplay | Fuldaut. klima |
| Auto. nødbremse | Internet |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Sædevarme |
|---|---|
| Bakkamera | Servo |
| Blindvinkelassistent | Træk |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |
| El betjent bagklap |