Mercedes CLA2001,3 AMG Line Coupé aut. 4d
Kontantpris
284.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2021 |
| Kilometertal | 81.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,2 km/l |
| CO2 udledning | 135 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 163 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 229 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
AMG-pakke med AMG-eksteriør og alcantarainteriør, parkeringssensorer for og bag, bakkamera, LED lygter, klimaanlæg, ambientebelysning, Burmester Surround Sound, det store MBUX med 2 x 10,25” display, Keyless Go (nøglefri betjening), Lane Assist, adaptiv pilot, sportsrat og meget mere.
Bilen har haft samme ejer siden 2021, og er løbende serviceret og vedligeholdt. Ubehæftet og klar til hurtig overtagelse.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 460 liter |
| Vægt | 1.310 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 467 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 625 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|