Mercedes EQC400AMG Line 4Matic 5d
Kontantpris
310.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2021 |
| Kilometertal | 75.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 410 km |
| Batterikapacitet | 80,0 kWh |
| Energiforbrug | 228 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/760 nm |
| Acceleration | 5,1 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Ny serviceret og lækker velholdt Mercedes EQC 400 4 Matic AMG. Med alt i udstyr, undtagen anghængertræk.
Kører som en drøm og 4 hjulstræk.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.395 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 476 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Nej |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-soltag |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Adaptiv undervogn | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Head-up display |
| Alufælge | Internet |
| Android auto | Kurvelys |
| Apple carplay | LED Kørelys |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nightvision |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |
| El komfortsæder | Xenonlygter |
| El-ruder |