Mercedes C300 de2,0 AMG Line Night Edition stc. aut. 5d
Kontantpris
259.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2020 |
| Kilometertal | 159.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 32,2 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 56 km |
| Batterikapacitet | 9,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 162 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 43 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 306 hk/700 nm |
| Acceleration | 5,7 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Nysynet og nyserviceret.
Sælger min bil da mit kørselsmønster har ændret sig. Alle service overholdt. Kører som en drøm. Har en lille ridse på højre bagskærm (se sidste billede). Måske den kan poleres - Ved det ikke.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 315 liter |
| Vægt | 1.955 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|