Mercedes Vito 1192,2 CDi Complete aut. L
Kontantpris(Ekskl. moms)
219.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2018 |
| Kilometertal | 105.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,2 km/l |
| CO2 udledning | 185 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.080 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/440 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Super flot og ekstraordinær Vito 119 Complete.
Special bygget bagvæg med plads til køleboks/subwoofer bag sæder, med 12v udtag fra ekstra forbrugsbatteri(som oliefyr, anlæg og inverter kører over)
Special syet gulv og bundmåtter i kabine.
Div rød “ambiente” belysning inkl. Mercedes logo i bagvæg
20” sortlakerede alufælge i flot stand
Brembo skiver og keramiske bremseklodser for “nul” bremsestøv.
Let sænkning.
Inverter, reol i varerummet med skruestik, stort anlæg samt lithium forbrugs batteri kan tilkøbes mod merpris.
Original bagvæg, samt originalt gulv i førekabine haves, org stålfælge med gode helårsdæk haves også.
Komplet lyddæmpet og isoleret over alt.
Evt. kan en byttehandel med en fin sprinter/man tge eller måske en vw crafter komme på tale.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 388.925 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.761 kg |
| Bredde | 193 cm |
| Længde | 514 cm |
|---|---|
| Højde | 191 cm |
| Lasteevne | 1.289 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | 57 l |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Alufælge | Fjernlysassistent |
| Android auto | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Auto. parkering | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
|---|---|
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| Dæktryksmåler | Træk |