Mercedes A1501,5 Avantgarde 5d
Kontantpris
10.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2006 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2006 |
| Kilometertal | 265.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,1 km/l |
| CO2 udledning | 143 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/140 nm |
| Acceleration | 12,6 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.325 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Godt kørende Mercedes. Den har været til syn og skal have skiftet bremserør. Hvis du selv kan gøre dt har du en fantastikes bil. Derudover skal lygterne poleres og så er den klar til at gå gennem syn.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.125 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 388 cm |
|---|---|
| Højde | 159 cm |
| Lasteevne | 615 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.325 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 54 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Servo |
| El-ruder | Træk |
| Fuldaut. klima |