Mercedes B1801,6 5d
Kontantpris
99.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2014 |
| Kilometertal | 132.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 122 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Velholdt og i god stand. Kører super fint.
Vinterdæk kan medfølge efter aftale og den kan også leveres nysynet.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 361.104 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.395 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 439 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Alufælge | El-ruder |
| Automatisk lys | Fuldaut. klima |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |