Mercedes CLK3503,5 Cabriolet AMG Line aut. 2d
Detaljer
| Modelår | 2005 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2005 |
| Kilometertal | 231.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 9,9 km/l |
| CO2 udledning | 232 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 11.000 kr. / år |
| Ydelse | 272 hk/350 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Mercedes CLK 350 Cabriolet V6 272HK
Skal du køre sommeren i møde i denne unikke Mercedes?
Synet 4/5-2025
I denne unikke Mercedes er alle krydser sat ved ekstra udstyr som blandt andet:
Adaptiv fartpilot( Ja, den er god nok)
Keyless go (både dørlåse, start/stop knap på gearstangen)
El-bagklap
AMG 63 udvendig design, kofanger, skørtesæt og udstødning
Harman Kardon lydanlæg
Xenon forlygter
7trins Aut.gear
Baksensor for og bag
Denne Cabriolet er lige klar til at køre ud og nyde sommerdagene i.
Der kom nye skriver og klodser, nye fælge og dæk, der er som skrædder syet til bilen, og sænket 35mm, alt dette for ca. 2000km siden.
Her har du en bil der er klar til at komme ud og kører, og er du hurtig er der stadig nummerplader på.
Sælges kun da anden sommer bil er købt!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.635 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 555 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 62 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Servo |
| El komfortsæder | Xenonlygter |
| El-ruder |