Mercedes SLK2001,8 Kompressor 2d
Kontantpris
124.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2005 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2005 |
| Kilometertal | 195.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 11,0 km/l |
| CO2 udledning | 200 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.520 kr. / år |
| Ydelse | 163 hk/240 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Velholdt og velkørende Mercedes-Benz SLK 200 Kompressor sættes til salg.
Bilen fremstår i rigtig flot stand og er folieret, hvilket giver et skarpt og anderledes udtryk.
Originalfarven er sort under folien.
Den står generelt tip top og er passet godt på.
Den elektriske hardtop fungerer perfekt og gør bilen anvendelig året rundt – som lukket coupé eller åben cabriolet efter behov.
Highlights:
- Kørt 195.xxx km
- Manuel gear
- El-ruder og servostyring
- El-hardtop (fungerer fejlfrit)
- Nye sommerdæk med fælge
- Meget velholdt og velkørende
En bil med klassisk Mercedes-kvalitet, der kombinerer komfort og stil.
Velegnet som forårs- og sommerbil og klar til en ny ejer.
Kvalitet til en skarp pris!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 770.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.300 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 409 cm |
|---|---|
| Højde | 130 cm |
| Lasteevne | 425 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|