Mazda MX-51,5 SkyActiv-G 131 Roadster 2d
Kontantpris
215.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2016 |
| Kilometertal | 26.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,7 km/l |
| CO2 udledning | 138 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 131 hk/150 nm |
| Acceleration | 8,3 sek. |
| Tophastighed | 204 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Fremstår super velholdt - aldrig vinterkørt.
Dinitrolbehandlet fra ny og har netop fået udført keramisk lakcoating og kaleschen er blevet imprægneret.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 313.295 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 950 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 392 cm |
|---|---|
| Højde | 123 cm |
| Lasteevne | 265 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alufælge | Navigation |
| Dæktryksmåler | Nøglefri tænding |
| El-ruder | Servo |