Mazda 31,6 Comfort 5d
Kontantpris
10.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2008 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2008 |
| Kilometertal | 179.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,5 km/l |
| CO2 udledning | 159 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.320 kr. / år |
| Ydelse | 105 hk/145 nm |
| Acceleration | 11,0 sek. |
| Tophastighed | 182 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Bilen skal hentes med transport, da den skal have nye bremseslanger og bremserør. Den skal syntes senest d. 15. maj, der er en mindre rustplet ikke et kritisk sted og en lampe der lyser pga. udstødningen. Mekaniker anslog 10.000 kr. i udgifter for at få den igennem syn, hvis han skulle lave alt, arbejdsløn og materialer inkl. Står på helt nye vinterhjul og alufælge (købt i efteråret 25 for 7k). Der medfølger også sommerhjul + alu i fin stand. Bilen har været i vores familie altid, vores afdøde morfar kørte den før vi har brugt den til at hente/bringe børn.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 219.677 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.100 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 442 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 600 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Sædevarme |
| Alufælge | Servo |
| Anhængertræk, aftagl. |