Mazda 32,0 SkyActiv-G 120 Vision 4d
Kontantpris
78.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2014 |
| Kilometertal | 89.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/210 nm |
| Acceleration | 8,8 sek. |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
‘ LAVT KILOMETER.
‘ KUN 1 EJER
‘ FULD SERVICE, ALLE FRA MAZDA.
‘ RUSTBESKYTTET
‘ PROFESSIONELT KLARGJORT
Bilen er fra 2014, og aldrig kørt med dyr, ej heller skadet.
Bilen står med minimale brugsspor, som må forventes.
Bilen står på originale Alu-fælge monteret med Michelin helårsdæk.
Her får du en flot veludstyret og velkørende Mazda 3, med den driftsikre 2,0 motor på 120 hk som er kendt for at være bundsolid.
Lækre køreegenskaber, med præcise gearskift, gør den perfekt til både pendling og familiekørsel.
Sælgers for min datter og svigersøn, da større bil ønskes.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 243.391 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.275 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 458 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 540 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 51 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| Dæktryksmåler |
|---|