Ford Mondeo2,0 TDCi 150 Titanium stc. 5d
Kontantpris
59.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2015 |
| Kilometertal | 282.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/320 nm |
| Acceleration | 9,4 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Pæn og velholdt bil, med den bum stærke 2.0 TDCi 150 hk med manuel gear! God til at trække evt hestetrailer eller campingvogn uden at skal bekymre sig om automat gearkasse holder.
Tandrem skiftet ved 211.000 km. Træk til 1800 (er ret sikker på man kan veje den op til 2000kg) Den store model Titanium, med massere udstyr. Synet sidste gang d 5/2-2025. Koster kr 1980,- halv årlig afgift.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 480.001 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.497 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 487 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 833 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Aircondition | Parkeringssensor (for) |
| Alufælge | Sædevarme |
| Automatisk lys | Servo |
| El-ruder | Træk |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fuldaut. klima |
|---|