Ford Mondeo2,0 SCTi 203 Titanium stc. aut. 5d
Kontantpris
38.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2010 |
| Kilometertal | 262.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,0 km/l |
| CO2 udledning | 177 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.980 kr. / år |
| Ydelse | 203 hk/300 nm |
| Acceleration | 8,2 sek. |
| Tophastighed | 227 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Ford Mondeo.
2.0 scti.
203 hk.
Automat gear.
Kørt 262xxx.
Nysynet.
Kører godt, masser af plads.
Riser og buler hist og pist, pæn alder taget i betragtning.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 507.648 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.488 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 484 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 777 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|