Ford Mustang4,6 GT Cabriolet aut. 2d
Kontantpris
279.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2008 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2008 |
| Kilometertal | 115.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 9,6 km/l |
| CO2 udledning | 253 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 11.000 kr. / år |
| Ydelse | 300 hk/427 nm |
| Acceleration | 6,3 sek. |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Flot og velholdt , undervogns behandlet , nye fælge og dæk, nyt batteri, nysynet. Ny serviceret med alle væds ker skiftet.
Km 115 000 ,ved syn i 2007 har synsmand trykket Miles ind i stedet for km.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 824.792 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.075 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 138 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 8 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 61 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|