Ford Ka1,2 Titanium 3d
Kontantpris
28.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2013 |
| Kilometertal | 107.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 69 hk/102 nm |
| Acceleration | 13,1 sek. |
| Tophastighed | 159 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Kun haft min søster og jeg som ejer og passet med alt. Bliver lige nu kun brugt som ekstra bil. Lige fået helt nyt batteri og kabel til gear kassen. Har helårs dæk på som ikke er slidte
Bilen skal selvfølgelig nok blive vasket og rengjort inden salg
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 118.790 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 840 kg |
| Bredde | 166 cm |
| Længde | 362 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 480 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|