Ford Fiesta1,6 SCTi 182 ST2 3d
Kontantpris
89.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2014 |
| Kilometertal | 134.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 136 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 182 hk/290 nm |
| Acceleration | 6,9 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
?? Fiesta ST2 182HK – 2014 – Mods – Nyserviceret/Nysynet ??
Velholdt Ford Fiesta ST2 (2014) sælges. Kørt 134.000 km og serviceret hver 10.000 km.
?? Nyserviceret
?? Nysynet
?? Undervognsbehandlet
Mods:
Maxton bodykit
Miltek downpipe
Miltek catback (fed lyd)
Bilen er kørt ordentligt ind og er både økonomisk til daglig og sjov når der trykkes på speederen.
Udstyr: Recaro sæder, sædevarme, klima, Bluetooth m.m.
?? Klar til ny ejer – kontakt for fremvisning/prøvetur.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 305.987 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.163 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 395 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 412 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|---|
| Aircondition |