Ford Fiesta1,5 TDCi 85 ST-Line X 5d
Kontantpris
93.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2020 |
| Kilometertal | 116.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 31,4 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 85 hk/215 nm |
| Acceleration | 12,5 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
ST-Line, Anhænger forberedelsespakke, Fuld LED forlygter, Komfortpakke 1, MagneticST-Line, Anhænger forberedelsespakke, Fuld LED forlygter, Komfortpakke 1, Magnetic
Ford Fiesta St-line 1,5 diesel fra 2020 til salg
Velkørende og økonomisk Ford Fiesta i flot stand. Perfekt som pendler- eller førstegangsbil.
Har i skrivende stund kørt 116.000, den stiger hverdag
Navigation + Apple CarPlay/Android Auto
Fartpilot og aircondition
Anhængertræk
Sædevarme
Varme i rat
4x elruder
Regnsensor
Varme i forrude
Key less entry
Automatiske sidespejle
Service ok
Ford app
Og meget mere
Skriv for spørgsmål
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 173.844 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 303 liter |
| Vægt | 1.213 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 407 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 467 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aircondition | Kurvelys |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Apple carplay | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Servo |
| El-ruder | Træk |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |