Ford Fiesta1,0 SCTi 125 Titanium X 5d
Kontantpris
56.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2017 |
| Kilometertal | 160.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,4 sek. |
| Tophastighed | 196 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
NY TANDREM?? FORD FIESTA 1.0 Ecoboost (SCTi) 2017 TITANIUM– 125 HK – SKAL SÆLGES! ??
?? Leder du efter en driftsikker, økonomisk og sjov bil? Så er den her et rigtig godt bud.
?? 125 HK – masser af power
?? Tandrem skiftet ved 121.xxx km (Kvittering haves)
?? Klar til kørsel – ingen kendte fejl
?? INFO:
• Km: 160.xxx stiger lidt
• Km/l: 23,3
• Ejerafgift: 460kr halvår
• Syn: Januar 2025
• Vinterdæk med masser af mønster medfølger!
?? Perfekt som:
• Førstegangsbil
• Pendlerbil
• Billig bil med overskud
• Sidst synes januar 2025
Skriv på tlf nummer: 22195009
?? Pris: 56.900kr – realistiske bud modtages
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 954 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 395 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 601 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Sædevarme |
| Automatisk lys | Servo |
| Automatisk start/stop | Træk |