Ford Fiesta1,0 EcoBoost Titanium 5d
Kontantpris
59.990 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2017 |
| Kilometertal | 216.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/170 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 183 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Sælger denne fine Ford Fiesta 1.0 Ecoboost 100 HK – 2017
Den er utrolig veludstyret. Du får bl.a.: aktivfartpilot, Apple carplay/Android Auto, B&O lydpakke, Sync 3, klimaanlæg, varme i forrude, tonet ruder og træk.
Den har fået skiftet tandrem i 2024. Sidst synet nov 2024. Senest undervognsbehandlet i 2021
Bilen er billig i drift og køre op til 23 km/l og koster kun 460 kr. i grønafgift halvårlig.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 166.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.232 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 404 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 323 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Kurvelys |
| Android auto | Navigation |
| Apple carplay | Sædevarme |
| Auto. nødbremse | Servo |
| Automatisk lys | Træk |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Vognbaneassistent |
| Dæktryksmåler |