Ford Fiesta1,0 EcoBoost Titanium 5d
Kontantpris
74.995 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2019 |
| Kilometertal | 116.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,4 km/l |
| CO2 udledning | 98 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/170 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Fin Fiesta, service ok (dec-25) og med et år tilbage til næste syn.
Købt oktober 2019 som demobil, ikke-ryger.
Titanium model med Komfortpakke 1, Parkeringssensor bag inkl. El-foldbare sidespejle, Fører assistance pakke 1+2 og Regnsensor.
Splitbagsæde, 2 x ISOFIX, Apple CarPlay, Android Auto, adaptiv fartpilot, 3-trins sædevarme og el-ruder foran, varme i forrude, multifunktionsrat i læder, lane assist, 6 gear.
Passet hos autoriseret forhandler, seneste service 120.000 km december 2024 med bl.a. nye tændrør, olie- og filterskift samt luftfiltre.
Ældre parkeringsskade ved højre baghjul og stenslag i forrude, se foto.
Ellers ingen skader. Står med vinterdæk på stålfælge.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 165.029 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 303 liter |
| Vægt | 1.190 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 407 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 485 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Parkeringssensor (for) |
| Android auto | Sædevarme |
| Apple carplay | Servo |
| Automatisk lys | Vognbaneassistent |
| Automatisk start/stop |
|---|