Fiat Qubo1,3 MJT 75 Active MTA 5d
Kontantpris
49.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2014 |
| Kilometertal | 137.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 109 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/190 nm |
| Acceleration | 16,2 sek. |
| Tophastighed | 155 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 600 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Diesel partikelfilter må køre alle zone
Dejlig og velkørende økonomisk familie bil med automatgear
Kører perfekt og fejlfri
Meget fint stand indvendig og udvendig
Kendt som komfort og højt indstigning
1420,- vægtafgift i halvår
Opgivet 24 km/l
Prisen er fast til ren handel
Kan leveres efter aftale
Tag din gammel i byt
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 207.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.175 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 396 cm |
|---|---|
| Højde | 174 cm |
| Lasteevne | 535 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| Automatgear |
|---|