Fiat 500e24 Action 3d
Kontantpris
89.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 18.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 190 km |
| Batterikapacitet | 21,3 kWh |
| Energiforbrug | 130 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 50 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 25 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/220 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 135 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Fiat 500e – velholdt, lavt km-tal, altid parkeret indendørs
Super fin og velholdt Fiat 500e fra 2022 med kun 18.000 km på tælleren.
Bilen har altid været parkeret indendørs, hvilket tydeligt ses på både lak og interiør – fremstår meget pæn og velpasset.
Den perfekte elbil til bykørsel:
Kompakt og nem at parkere
Lavt forbrug og meget lave driftsomkostninger
Hurtig opladning – ideel til daglig brug
Markant billigere i drift end benzin- og dieselbiler med de nuværende brændstofpriser
Sælges kun fordi behovet har ændret sig – min datter er flyttet og har brug for en bil med længere rækkevidde til hyppig pendling.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 210.816 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 185 liter |
| Vægt | 1.390 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 363 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 340 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | LED Kørelys |
|---|---|
| Aircondition | Servo |
| Automatisk start/stop | Vognbaneassistent |