Fiat 500e42 Icon Pack Cabrio 2d
Kontantpris
145.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2023 |
| Kilometertal | 28.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 304 km |
| Batterikapacitet | 37,3 kWh |
| Energiforbrug | 147 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 118 hk/220 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Dejlig lille Cabriolet. Ideel bybil. Stofindtræk. Ikke ryger. Alle service overholdt. Good Year sommerdæk på org. Fælge medfølger Meget fin stand.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 265.711 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | 185 liter |
| Vægt | 1.430 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 363 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 296 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Navigation |
| Alufælge | Servo |
| Bakkamera |