Fiat Punto1,2 Fresh 5d
Kontantpris
39.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2012 |
| Kilometertal | 60.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,2 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 69 hk/102 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 156 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Står fuldstændig som ny, en ejer, undervognsbehandlet, 100% rustfri over alt. ingen buler og ridser, bilen er usædvanlig velholdt både inde og ude og bemærk det lave km kun 60000 km fra ny. ikke ryger og ingen dyr. aldrig skadet, alt står originalt som fra ny, garage bil. kom og se og prøv den, vi kan låne prøve plader hos den lokale mekanikker. vi bor i Horsens tlf 4013 6100 ps vi kan tage en bil til mark ræs i bytte.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.005 kg |
| Bredde | 169 cm |
| Længde | 407 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 585 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Sædevarme |
|---|---|
| El betjent bagklap | Servo |
| El-ruder |