Fiat 500e42 la Prima Cabrio 2d
Kontantpris
138.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2021 |
| Kilometertal | 86.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 298 km |
| Batterikapacitet | 37,3 kWh |
| Energiforbrug | 149 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 90,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 11 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 20 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 118 hk/220 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grønmetal |
Beskrivelse
TOP-MODEL
FIAT 500 CABRIO - LA PRIMA
ELEKTRISK KALECHE
DESIGN EMBLEMER PÅ SIDERNE
STØRRE ALUFÆLGE
BEDRE SÆDER
BATTERI 42 KWH BRUTTO (37,9 NETTO)
OPLADNING
DC (CCS) 90 KW
AC (TYPE 2) 11 KW
RÆKKEVIDDE
SOMMER 300 KM
VINTER 200 KM
2 NØGLER
2 KABLER
HELÅRSDÆK
INGEN RØG
INGEN DYR
INGEN GÆLD
BILEN KAN SES ->
SAMSØ
ÅRHUS
KALUNDBORG
KØBENHAVN
BILBASEN SIGER 139.812,- KRONER
nummerplade = DH 75 992.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 285.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | 185 liter |
| Vægt | 1.430 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 363 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 296 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-soltag |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Internet |
| Android auto | Kurvelys |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
|---|---|
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Servo |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |
| El-ruder |