Fiat 5000,9 TwinAir 80 Lounge 3d
Kontantpris
58.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2017 |
| Kilometertal | 82.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,3 km/l |
| CO2 udledning | 87 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 80 hk/145 nm |
| Acceleration | 11,0 sek. |
| Tophastighed | 171 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Flot Fiat 500 Lounge fra Juni 2017, Synet Maj 2025, Står på 15 tommer alufælge med vinterdæk, Der medfølger næsten nye helårsdæk på originale 15 tommer alufælge, Enkelte ridser og Bilka buler, Sælges pga kommende firmabil.
Ring til Christina 23702432
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 170.844 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 905 kg |
| Bredde | 163 cm |
| Længde | 357 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 2 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Automatisk start/stop | Panoramatag |
| El betjent bagklap | Servo |