Chevrolet Express5,7 Geneva aut. 5d
Kontantpris
140.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2000 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2000 |
| Kilometertal | 112.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 6,4 km/l |
| CO2 udledning | 359 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 19.480 kr. / år |
| Ydelse | 245 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | - |
| Trækvægt | 2.949 kg |
| Farve | Lillametal |
Beskrivelse
Skal du have en bil med fed lyd. Som bliver lagt mærke til da der ikke køre ret mange af den model i Europa.
Vil helst bytte med anden minibus med aut. gear men alt under 150 hk har ikke interesse,
Den er ikke så pæn i lakken men ved en folier til den koster 26000dk.
Afgift kendes ikke for de stor firma kan ikke give et bud da der for få af den model.
Eneste grund til at tænke på at bytte eller sælge er for få noget der køre lidt længere på literen.
Men der er ikke nogen Finas krise så skam osv vil ikke blive besvaret.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.670 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 551 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.949 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | - |
| ABS-bremser | Nej |
| ESP | Nej |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |