BMW X53,0 xDrive45e M-Sport aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 58.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 76,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 85 km |
| Batterikapacitet | 21,3 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 250 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 30 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 394 hk/600 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.700 kg |
| Farve | Mørkblåmetal |
Beskrivelse
BMW X5 3,0 xDrive 45e M-Sport - i flot farvekombination!
Leasing via Nord Leasing
Leasingperiode 12 måneder
Erhverv:
Udbetaling: 65.000 Kr. ex moms
Månedlig ydelse: 5.151 Kr. ex moms
Restværdi: 323.000 Kr. ex moms og afgift
Privat:
Udbetaling: 81.250 Kr. inkl. moms
Månedlig ydelse: 6.440 Kr. inkl. moms
Restværdi: 323.000 Kr. ex moms og afgift
Af nævneværdigt udstyr:
- M-Sport pakke
- 22" M-Sport alufælge med helårsdæk
- Panorama-glastag
- Ambientebelysning
- Svingbart elektrisk træk
- BMW Individual tagræling i højglans Shadow Line
- Head-Up Display
- BMW Live Cockpit Professional
- Sædevarme til fører og passager
- Solbeskyttelsesglas
- Parkeringsassistent (Parking Assistant Plus)
- HiFi speaker system
- Trådløs mobilopladning
- Sport-automatisk gearkasse
- Driving Assistant Professional
- 360 graders kamera
- DAB-tuner
- Komfortadgang (nøglefri adgang)
- Akustikglas
- Alarmsystem
- Loftbeklædning i sort
- M-læderrat med airbag
- Lovpligtig nødkald
- Dæktryksmåler
- Active Guard Plus
- Park Distance Control (PDC)
- Aktiv fartpilot med Stop & Go
- Vognbaneadvarsel
- Vognbaneskift-advarsel
- M Aerodynamikpakke
- Interiørlister i aluminium
- Udvendige sidespejle, automatisk nedblændende
- Adaptiv 2-akset luftaffjedring
- Bagagerumsnet
- Komfortsæder, elektrisk justerbare m. memory
Og meget mere!
Kontakt os inden en fremvisning.
Vi tager alle biler i bytte!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.061.696 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.410 kg |
| Bredde | 200 cm |
| Længde | 492 cm |
|---|---|
| Højde | 175 cm |
| Lasteevne | 740 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.700 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 69 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 22 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
| 360° kamera | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Head-up display |
| Adaptiv undervogn | Helårshjul |
| Alarm | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Alufælge | Intelligent hastighedsassistent |
| Ambiente belysning | Isofix |
| Android auto | Justerbar lændestøtte |
| Antispin | Klimaanlæg, 2-zonet |
| App integration | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderindtræk |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto hold | Luftundervogn |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødassistent | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Ratbetjent gearskifte |
| Dæktryksmåler | Ratgearskifte |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædebetræk, læder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | Semi-automatisk parkeringssystem |
| El indst. forsæder | Skiltegenkendelse |
| El komfortsæder | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-soltag | Trafikkamera |
| Elektrisk kabinevarmer | Udv. temp. måler |
| Elsæder | Varme i bagsæde |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse5.151 kr.
- Førstegangsydelse65.000 kr.
- Totalpris i løbetiden126.812 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 323.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderet25.000 km/årligt
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet