BMW X53,0 xDrive45e M-Sport+ aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2022 |
| Produceret | 6/2022 |
| Kilometertal | 54.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 76,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 84 km |
|---|---|
| Batterikapacitet | 21,3 kWh |
| Energiforbrug | 253 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 30 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 394 hk/600 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.700 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
- Denne bil leveres med BMW Premium Selection garanti.
- Fuld garanti på din bil i 24 måneder eller 40.000 km.
- Bilen har bestået vores 360 graders eftersyn.
- Introduktion i alt hvad din nye BMW kan af vores product genius ved udlevering.
• M Sports Pakke
• Harman Kardon Surround Sound System
• El. Svingbart Anhængertræk
• Panorama Glastag
• Parking Assistant PLUS
• Driving Assistant Professional
• El. Sportssæder m. Memory
• Komfort Adgang
• Adaptiv Luft Undervogn
• 21" M Fælge
• Varme Komfort Pakke
• Mørktonede Ruder
• Adaptive LED Forlygter
• Fjernlysassistent
Arktis Grey Met., Sort Vernacsa Læder, Sports Automatgear m. Paddle Shift, BMW Live Cockpit Professional, Navigation Professional, Panorama Glastag, Adaptiv Luft Undervogn, Parking Assistant Plus, Driving Assistant Professional, Adaptiv Fartpilot m. Stop&Go Funktion, Komfort Adgang, Komfort Varme Pakke, Model M Sport, M Sports Pakke, M Sports Bremser, El. Sportssæder m. Memory, M Sports Læderrat m. Multifunktion, M Aerodynamik Pakke, Akustisk Fodgænger Beskyttelse, DAB Tuner, PDC Sensorer For & Bag, Active Guard Plus, Ambient Light Kabine Belysning, Connected Package Professional, Instrumentbord i Sensatec, Tagræling Shadow Line, Sort Lofthimmel, High Gloss Shadow Line, BMW Alarm System, Klimaautomatik, Sædevarme, Bluetooth Musik Streaming, Bluetooth Telefon, USB/Audio Interface, Teleservices, Intelligent Nødopkald, eDrive Services, Connected Drive Services, El. Foldbare Spejle, Overvågning Dæktryk, 21" Alu. Sommerhjul Styling 741M.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.080.108 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.410 kg |
| Bredde | 200 cm |
| Længde | 492 cm |
|---|---|
| Højde | 175 cm |
| Lasteevne | 740 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.700 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 69 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
| 360° kamera | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Adaptiv undervogn | Intelligent hastighedsassistent |
| Adaptive forlygter | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alarm | Kurvelys |
| Alufælge | Læderindtræk |
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
| Auto hold | Luftundervogn |
| Auto. parkering | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk parkeringssystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Panoramatag |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Ratbetjent gearskifte |
| Digitalt cockpit | Ratgearskifte |
| El betjent bagklap | Regnsensor |
| El indst. førersæde | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde m. memory | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Semi-automatisk parkeringssystem |
| El-klapbare sidespejle | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Soltag |
| El-ruder | Sportssæder |
| El-sidespejle | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-sidespejle m. varme | Tagræling |
| El-soltag | Tonede ruder |
| Elektrisk kabinevarmer | Træk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Elsæder | Varme i rat |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |