BMW X53,0 xDrive50e M-Sport+ aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2023 |
| Kilometertal | 41.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 111,1 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 104 km |
| Batterikapacitet | 27,7 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 266 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 20 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 489 hk/700 nm |
| Acceleration | 4,8 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.700 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Aldeles fin X5 xDrive50e i den faceliftet version. Tjek udstyr!
Leasing:
Udbetaling kr. 100.000+moms
Månedlig ydelse kr. 6.121+moms
Løbetid 12 mdr.
Restværdi kr. 487.000+moms ex afgift
Vinder af årets brugtvognsforhandler 3 gange - Vi anbefaler at du booker en tid for at undgå ventetid, bestilling er KUN gyldig når bekræftelse er modtaget - Prøvekørsel om søndagen er kun muligt mod forudgående bekræftede aftale. Mulighed for tilkøb af op til 48 måneders garanti.
Highlights:
• Alpinweiss III - Læder Cognac
• Innovations-pakke
• Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound-System
• Travel-pakke
• Driving Assistant Professional
• Exkusiv-pakke
• M-Sport-pakke Pro
• Panorama-glastag Sky Lounge
• Soft-Close / Servolukning af døre
• Ventilation i sæder + Massage
• Komfort-pakke
• El-Komfortssæder med Memory
• El-Svingbart træk
• Head-Up Display
Andet udstyr: Iconic Glow, Instrumentbord læderbeklædt, CraftedClarity, Massage i sæder, Aktiv Fartpilot inkl. Stop&Go, Aktiv vognbane-assistent, Dekorindlæg Edelzholz Fineline, LED Forlygter, BMW Live Cockpit Professional, BMW Gestikstyring, Klimaanlæg 4-zoner, Varme-komfort-pakke, Sædevarme for, Sædevarme bag, Kopholder med køl/varme-funktion, Memory i sæder, BMW individual Shadow-Line, Sportsudstødning, Mørktonede ruder i bag, Akustikglas, Alarmsystem, Ambient belysning, Firhjulstræk, El-spejle indklappelige, BMW IconicSounds Electric, DAB-Radio, Antracit taghimmel, Active Guard, Fjernlys-assistent, Elektrisk bagklap, Elektrisk bagklap, Induktionsopladning af Smartphone, Keyless Entry, Læderrat, Sportsrat, Multifunktionsrat, 21” Alufælge, Bakkamera, Dæktrykkontrol, Sædevarme, Alarm, Luftundervogn, Sædevarme for og bag, Kopholder med temperatur,
Beregn både finansiel og operationel leasing på vores hjemmeside.
Vi har siden 1981 solgt mere end 40.000 biler – se altid ca. 200 på www.allan-hansen.dk
Bilen kan være importeret; udstyret kan derfor variere i forhold til tilsvarende danske modeller
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.269.770 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.395 kg |
| Bredde | 200 cm |
| Længde | 494 cm |
|---|---|
| Højde | 176 cm |
| Lasteevne | 805 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.700 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 69 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
| Adaptiv undervogn | Højdejust. førersæde |
| Akustikglas i for | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Isofix |
|---|---|
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Automatgear | Læderrat |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| Dæktryksmåler | Musikstreaming via bluetooth |
| El indst. førersæde | Navigation |
| El indst. førersæde m. memory | Nøglefri adgang |
| El indst. forsæder | Nøglefri tænding |
| El-klapbare sidespejle | Parkeringssensor (bag) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Parkeringssensor (for) |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Soltag |
| El-sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| El-soltag | Sportssæder |
| Elsæder | Svingbart træk (elektrisk) |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse6.121 kr.
- Førstegangsydelse100.000 kr.
- Totalpris i løbetiden173.452 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 487.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet