BMW X53,0 xDrive45e M-Sport+ aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2022 |
| Produceret | 10/2021 |
| Kilometertal | 74.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 76,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 84 km |
|---|---|
| Batterikapacitet | 21,3 kWh |
| Energiforbrug | 253 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 30 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 394 hk/600 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.700 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
- Denne bil leveres med BMW Premium Selection garanti.
- Fuld garanti på din bil i 24 måneder eller 40.000 km.
- Bilen har bestået vores 360 graders eftersyn.
- Introduktion i alt hvad din nye BMW kan af vores product genius ved udlevering.
• M Sports Pakke
• El. Svingbart Anhængertræk
• Panorama Glastag
• Head-Up Display
• Parking Assistant PLUS
• Driving Assistant Professional
• El. Sportssæder m. Memory
• Komfort Adgang
• Adaptiv Luft Undervogn
• 21" M Fælge
• Varme Komfort Pakke
• Mørktonede Ruder
• Adaptive LED Forlygter
• Fjernlysassistent
• HiFi Højtaler System
Arktis Grey Met., Sort Vernacsa Læder, Sports Automatgear m. Paddle Shift, BMW Live Cockpit Professional, Navigation Professional, Panorama Glastag, Adaptiv Luft Undervogn, Head-Up Display, Parking Assistant Plus, Driving Assistant Professional, Adaptiv Fartpilot m. Stop&Go Funktion, Komfort Adgang, Komfort Varme Pakke, Model M Sport, M Sports Pakke, M Sports Bremser, El. Sportssæder m. Memory, M Sports Læderrat m. Multifunktion, M Aerodynamik Pakke, Akustisk Fodgænger Beskyttelse, DAB Tuner, PDC Sensorer For & Bag, Active Guard Plus, Ambient Light Kabine Belysning, Connected Package Professional, Instrumentbord i Sensatec, Tagræling Shadow Line, Sort Lofthimmel, High Gloss Shadow Line, BMW Alarm System, Klimaautomatik, Sædevarme, Bluetooth Musik Streaming, Bluetooth Telefon, USB/Audio Interface, Teleservices, Intelligent Nødopkald, eDrive Services, Connected Drive Services, El. Foldbare Spejle, Overvågning Dæktryk, 21" Alu. Sommerhjul Styling 741M.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.080.108 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.410 kg |
| Bredde | 200 cm |
| Længde | 492 cm |
|---|---|
| Højde | 175 cm |
| Lasteevne | 740 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.700 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 69 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Elsæder |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | ESP / ESC |
| 360° kamera | Fartpilot |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Adaptiv undervogn | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Head-up display |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Intelligent hastighedsassistent |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kurvelys |
| Auto hold | Læderindtræk |
| Auto. parkering | Læderrat |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Luftundervogn |
| Automatisk parkeringssystem | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Panoramatag |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Ratbetjent gearskifte |
| El betjent bagklap | Ratgearskifte |
| El indst. førersæde | Regnsensor |
| El indst. førersæde m. memory | Sædebetræk, læder |
| El indst. forsæder | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Semi-automatisk parkeringssystem |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sportssæder |
| El-ruder | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-sidespejle | Tagræling |
| El-sidespejle m. varme | Træk |
| El-soltag | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |