BMW 330i3,0 Touring Steptr. 5d
Kontantpris
135.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2006 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2006 |
| Kilometertal | 160.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 10,8 km/l |
| CO2 udledning | 213 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.520 kr. / år |
| Ydelse | 258 hk/300 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.700 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Bilen er impoteret fra tyskland, men har kørt som ferie bil i Frankrig, så bunden er rigtig fin på den.
Bilen er født med M kabine samt født med tonede ruder.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 717.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.530 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 452 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.700 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 63 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|