BMW 520d2,0 Touring aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2011 |
| Kilometertal | 242.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,9 km/l |
| CO2 udledning | 140 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.960 kr. / år |
| Ydelse | 184 hk/380 nm |
| Acceleration | 8,3 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Grønmetal |
Beskrivelse
BMW til salg – unik og velholdt bil
Smuk BMW i en eksklusiv og sjælden grøn farve. En bil der virkelig skiller sig ud og har fået masser af kærlighed gennem tiden.
Servicen har altid været mere end i top, og bilen kører som en drøm – man mærker slet ikke kilometerstanden på 330.000 km.
( karosseri 330000 km men motor er kørt 242000 med nyt kæde )
Motoren er udskiftet ved 244.000 km, og der er blevet monteret mange nye dele, blandt andet:
- Ny kæde
- Ny turbo
- Nye dyser
- Ny EGR
- Fuld service på mange vitale dele
og mange andre nye reservedele.
Bilen har været behandlet som et forkælet barn, hvilket betyder at den altid har fået det bedste og til tiden.
Jeg har sikkert glemt at nævne flere ting, men du er meget velkommen til at komme forbi, prøve bilen og så kan vi også snakke om prisen.
Bilen har netop fået nyt syn (ny synet), så den er helt klar til at starte en fantastisk sommer sammen med sin nye ejer.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 786.606 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.690 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 491 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 675 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alufælge | Navigation |
| Auto. parkering | Nightvision |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
|---|---|
| El komfortsæder | Servo |
| El-ruder | Træk |
| Fartpilot | Xenonlygter |