BMW 330Ci3,0 Cabriolet Steptr. 2d
Kontantpris
210.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2004 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2004 |
| Kilometertal | 133.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 9,8 km/l |
| CO2 udledning | 235 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 11.000 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/300 nm |
| Acceleration | 7,5 sek. |
| Tophastighed | 240 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Jeg må desværre sælge min dejlige BMW da jeg har købt anden bil.
Kom og se en sjællen BMW med en dokumenteret historie med 2 ejere.
Bilen er kommet hjem fra Californien 2012 og har kun kørt om sommeren siden.
Jeg har 1 faktura fra Amerika vor bilen er blevet købt.
Den er fantastisk flot og velholdt med service bog.
Den kører fantastisk om det er på en snoet bjergvej i Italien eller autobanen i Tyskland.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 888.500 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.695 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 137 cm |
| Lasteevne | 345 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 63 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv undervogn | Fartpilot |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Automatgear | Servo |
| Automatisk lys | Xenonlygter |
| El komfortsæder |