BMW X53,0 xDrive30d aut. 5d
Kontantpris
220.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2018 |
| Kilometertal | 171.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,1 km/l |
| CO2 udledning | 145 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.760 kr. / år |
| Ydelse | 265 hk/620 nm |
| Acceleration | 6,5 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Meget velholdt X5, nysynet, nyserviceret sælges. Aldrig skadet. Leasing tilbud: udbetaling første mdr. 57.688 kr incl. moms og der efter 11 mdr. med 3463 kr incl. moms. Restværdi efter 12 mdr. 198.000kr.
Pris: 220.000 kr er uden moms og afgift.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.200.723 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 650 liter |
| Vægt | 2.085 kg |
| Bredde | 200 cm |
| Længde | 492 cm |
|---|---|
| Højde | 175 cm |
| Lasteevne | 775 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 80 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Auto. nødbremse | Head-up display |
| Automatgear | Kurvelys |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk start/stop | Navigation |
|---|---|
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Panoramatag |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El komfortsæder | Servo |
| El-ruder | Træk |
| El-soltag | Vognbaneassistent |