BMW 320d2,0 Gran Turismo aut. 5d
Kontantpris
99.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2016 |
| Kilometertal | 338.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 114 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,7 sek. |
| Tophastighed | 226 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Bilen kører godt og har 3 køremodes, så den kan både være økonomisk (eco) på de lange ture og sportsmode til, når man har lyst til at give dem mere gas.
Bilen står med vinterhjul på originale alufælge, som vist på billedet. Men der følger også alufælge med sommerdæk med - alufælge til sommerdæk har mindre ridser/slag. Generelt er der brugsspor som matcher bilens alder. Bilen er meget rummeligt, især er der ekstra god benplads ved bagsæderne.
Bilen er velkørende og velholdt og sælges pga. ordning med firmabil.
Kun seriøse henvendelser besvares.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.570 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 482 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 57 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Sædevarme |
|---|---|
| Fuldaut. klima | Servo |