BMW 320d2,0 Touring 5d
Kontantpris
96.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2015 |
| Kilometertal | 231.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 125 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 184 hk/380 nm |
| Acceleration | 7,7 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Bmw 320d Touring Steptronic MULTIFUNKTIONSRAT, SÆDEVARME FOR,
TÅGELYGTER, FORLYGTEVASKER MED INTENSIVRENS, ADVARSELSTREKANT, KLIMA AUTOMATIK, ARMLÆN, FOR, FORSKYDELIGT, : AIRBAG DEAKTIVERING, 12 volts stik, AUTOMATISK BAGKLAP, SPLITBAGSÆDE, Regnsensor, Aut. antiblænd bakspejl, Alpine White. Navigation. Bluetooth radio. Træk.
Bilen er i rigtig fint stand , har selvfølgelig lidt brugs spor.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 526.845 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.465 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 462 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 625 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 57 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Sædevarme |
|---|---|
| Fuldaut. klima | Servo |