BMW 116d2,0 3d
Kontantpris
28.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2009 |
| Kilometertal | 386.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 116 hk/260 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Solid BMW der kører fantastisk, holder syn til 15-05-2027. Nye bremser hele vejen rundt, støddæmpere og ABS sensorer skiftet. Har forventede brugsspor, se billeder. Stort afslag ved hurtig handel. Sælges pga. overgang til firmabil.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 357.599 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.295 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 424 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 51 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Fartpilot |
| Anhængertræk, aftagl. | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Servo |